ISO 9001 Gazele Biznesu 2012 Diament miesięcznika Forbes 2016

Aktualności

Podziękowanie za pomoc

02Lip
2018

Firma FF Fracht Sp z o. o. regularnie wspiera inicjatywy studenckie. Jedną z najczęściej wspieranych uczelni jest Politechnika Wrocławska. W ostatnich dniach otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie od Koła Naukowego Pojazdów i Robotów mobilnych za pomoc w przetransportowaniu motocykla na piątą edycję zawodów Smart Moto Challenge w Barcelonie, które odbyły się w lipcu 2017 r.

Motocykl crossowy o nazwie LEM Falcon skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, zwyciężył również w konkurencjach statycznej, gdzie oceniano biznesplan oraz szczegóły techniczne pojazdu, jak i  w konkurencji dynamicznej, gdzie motocykl przechodził testy sprawnościowe i na przyśpieszenie. Motocykl jest w stanie osiągnąć prędkość 130 km/h, co udowodniono wyścigach na torze asfaltowymi i crossowym.
Rywalami byli studenci z Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski, w konkurencjach startowało 12 pojazdów. Motocykle ścigały się na torze Circuit de Catalunya w pobliżu Barcelony.

Projekt i konstrukcja motocykla kosztowała około 200 tys. zł.

My również dziękujemy za możliwość udziału w projekcie i życzymy kołu naukowemu dalszych sukcesów.