ISO 9001 Gazele Biznesu 2012 Diament miesięcznika Forbes 2016

Flota

Dysponujemy własną flotą – posiadamy ponad 50 ciągników siodłowych z naczepami o ładowności 24 ton. Część dostaw realizujemy w oknach czasowych i w systemie „just in time”. Ponieważ wiemy, jak ważna jest niezawodność samochodów stale odnawiamy nasz tabor, którego średni wiek nie przekracza 2,5 roku.

W 1992 roku dokonaliśmy zakupu pierwszych dwóch, używanych ciągników. Do dziś transport drogowy jest podstawową działalnością firmy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, stale rozbudowujemy naszą flotę. Mając świadomość, że klienci oczekują bezawaryjności pojazdów oraz ich nienagannej estetyki, zarząd firmy zdecydował o długofalowej polityce zakupów wyłącznie nowych samochodów.

Dążymy do doskonałości w zarządzaniu naszą flotą. Wykorzystujemy do tego dedykowany dla transportu system informatyczny Transport II, który wspiera praktycznie każdy obszar naszego biznesu. W kabinach samochodowych instalujemy komputery pokładowe firmy Trimble (Punch Telematics). Pozwalają one na komunikację z kierowcą, podgląd on-line pozycji samochodu na mapie, monitorowanie poszczególnych etapów realizowanego przewozu. Terminale te pozwalają na optymalizację wykorzystania czasu pracy kierowców. Uwzględniając utrudnienia w ruchu drogowym, na bieżąco analizują czy terminowość dostawy nie jest zagrożona. Dodatkowym atutem naszych pojazdów, jest usługa praktycznie nie spotykana u konkurencji – w kabinach zainstalowane są skanery dokumentów, które umożliwiają przesłanie skanu dokumentów przewozowych natychmiast po rozładunku.

Ze względu na bezpieczeństwo i wpływ na środowisko naturalne, wszyscy kierowcy są szkoleni z ekonomicznej techniki jazdy. A urządzenia pokładowe w trybie on-line kontrolują i przekazują do biura informacje o stylu jazdy kierowcy.

Nasze zestawy są przystosowane do przewożenia ładunków niebezpiecznych (ADR) – są wyposażone w wymagany przez konwencję ADR sprzęt, a kierowcy są przeszkoleni w tej materii i posiadają ważne certyfikaty uprawniające do transportu materiałów niebezpiecznych.


Wymiary zestawów

rodzaj długość [m] wysokość [m] szerokość [m]
ciągnik siodłowy z naczepą standardową 13,60 2,70 2,48
ciągnik siodłowy z naczepą MEGA 13,60 3,05 2,48

 Ciągniki siodłowe

Naszymi głównymi dostawcami ciągników siodłowych są firmy Mercedes, Volvo i DAF. Czujemy się odpowiedzialni za to, w jaki sposób oddziałujemy na środowisko, dlatego nasze zestawy samochodowe spełniają normy spalania Euro 5, EEV i Euro 6.

Zajmując się transportem ciężarowym zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Podjęliśmy decyzję, że w całym okresie użytkowania samochodów, a nie tylko w okresie gwarancyjnym, będą one serwisowane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i niezawodność pojazdów nie uznajemy kompromisów i nawet w trudnych dla rynku europejskiego czasach nie szukamy oszczędności, nie idziemy na skróty.

Naczepy

Wszystkie naczepy posiadają przesuwne burty boczne (tzw. firany), dające możliwość załadunku z tyłu, z boku oraz z góry. Stawiamy na niezawodny sprzęt, dlatego kupujemy naczepy KOEGEL oraz KRONE. Nasze naczepy posiadają m.in. certyfikaty EN 12642 XL oraz system palleten-stop.

Jesteśmy otwarci na długoterminową współpracę, wówczas możemy dokonać inwestycji w dedykowane zestawy, spełniające specjalistyczne wymogi danego klienta.

KogelKrone