ISO 9001 Gazele Biznesu 2012 Diament miesięcznika Forbes 2016

20 lat Fracht

Władysław Frasyniuk

Wszyscy wiemy, że czas płynie szybciej niż nam się wydaje. Płynie on jeszcze szybciej, gdy zajmujemy się czymś interesującym. Dziś świętujemy dwudziestolecie firmy, a mam wrażenie, jakbym zakładał ją parę lat temu.

Ciągle wspominamy pierwsze ciągniki marki Kenworth z niezsynchronizowaną skrzynią biegów oraz wielodniowe kolejki na granicy z Niemcami. Wydaje się, jakby to było wczoraj. Rozwój techniczny uzmysławia nam jednak, że czasu minęło znacznie więcej.

Właśnie uczymy się nowych Mercedesów Actrosów z automatyczną skrzynią biegów, silnikiem spełniającym normę Euro VI i wskaźnikami ciśnienia w oponach wyświetlanymi na ledowym ekranie kluczyka. Jeździmy nimi po całej Europie, ciesząc się brakiem granic, a od 3 lat mamy w Niemczech swój oddział. To wszystko daje nam ogromną satysfakcję.

Dwadzieścia lat gospodarki rynkowej i z nią naszych doświadczeń transportowych i spedycyjnych. Dwadzieścia lat w których budowaliśmy wraz z naszymi klientami fundamenty firm, konkurując z sukcesem z wielopokoleniową gospodarką zachodnioeuropejską.

Dwadzieścia lat to dużo patrząc na twarze pionierów – założycieli, a równocześnie niewiele, gdy widzimy twarze naszej młodej kadry. Doświadczenie i młodość to siła naszej firmy. Uczciwość, profesjonalizm i partnerstwo stały się gwarancją naszej stabilnej pozycji. Choć cały czas myślę, że wszystko dopiero przed nami!

Dziękuję klientom za zaufanie, pracownikom za zaangażowanie, a przyjaciołom za wsparcie w ciągu tych niełatwych, ale i fascynujących 20 lat!

Władysław Frasyniuk
Założyciel i współwłaściciel

Władysław Frasyniuk podpis